Dodržujte dávkování mycího prostředku, které najdete na obalu. Pokud budete na pracím prostředku šetřit, riskujete nedostatečně umyté nádobí, u většího množství zase zbytky nerozpuštěného prášku na skleničkách.
Že považujete nákup leštidla do myčky za vyhozené peníze? Pak zbystřete. Leštidlo zajistí skleničky bez kapiček a navíc zajistí rychlejší schnutí nádobí. Navíc, pokud máte tvrdou vodu, bez leštidla se neobejdete.
Sušení horkem může na nádobí zanechat nevzhledné fleky a navíc je vcelku neekonomické. Většina moderních myček tak nabízí zrušení závěrečného horkého programu. Po skončení cyklu stačí myčku jen otevřít a nechat nádobí uschnout, navíc díky leštidlu se nemusíte bát kapiček.
Říkáte si, že ještě pár skleniček a talířů tam přece nacpete, tak proč čekat na příště? Netrpělivost se v tomto případě nevyplácí. Výsledkem bude neumyté nádobí plné fleků a zbytků jídla.
Při skládání myčky si dávejte opravdu pozor, co do ní dáváte. Během jednoho mytí si můžete snadno zničit velkou část nádobí. Do myčky tak rozhodně nepatří nic ze dřeva, křišťálu ani keramiky. V myčce není vhodné umývat ani dekorované nádobí. U plastových misek si vždy dopředu zjistěte, jestli jsou do myčky vhodné. Máme pro vás ale malý tahák. Všechno nádobí z měkkého plastu do myčky nepatří.
Čisté nádobí ze špinavé a zapáchající myčky těžko vytáhnete. Doporučujeme proto pravidelně čistit filtr, který stačí jen propláchnout horkou vodou. Pro důkladnější čištění doporučujeme myčku párkrát za rok pustit na prázdno s čističem myčky.