Mastné výpary ze smažení se usazují na kuchyňských skříňkách, spotřebičích, poličkách i vystaveném nádobí. Na vrstvu mastnoty se časem nalepí prach a výsledek opravdu nevypadá hezky. Obyčejnou vodou tuto mastnou špínu nesetřete, určitě sáhněte po speciálním přípravku.
Savo ve spreji, které je přímo určené pro kuchyně, můžete bez obav použít na všechny omyvatelné povrchy. Rozpustí mastnotu, dodá lesk a vaše kuchyně bude nádherně voňavá a čistá.
S nejodolnější mastnou vrstvou se setkáte v troubě, na grilu a digestoři. Pro čištění si vyberte opravdu schopného pomocníka. CLEAMEN 210 gastron má silný odmašťovací účinek a výrazný mycí efekt.
Poradí si i se silnou vrstvou mastnoty, stačí ho nastříkat, nechat 20 minut působit a umýt. Odmastí a vyčistí digestoře, grily, trouby i skla krbových kamen.
S mastnou skvrnou na oblečení, ručníku či utěrce si běžný prací prášek obvykle neporadí. Dobře ale funguje Jar na nádobí. Stačí s ním potřít skvrnu a prádlo přidat k ostatnímu do pračky. Na různé typy skvrn, včetně mastných, můžete vyzkoušet i speciální odstraňovač. Třeba přípravek Jelen Flek ve spreji.
Nelíbí se vám mastná skvrna na zdi a už chystáte malířský váleček? Ještě chvilku počkejte. Mastnota by barvu odpuzovala, takže zeď by byla nehezky flekatá. Nejdřív je potřeba mastnou skvrnu odstranit.
Babské rady doporučují obyčejný chleba. Z měkké střídy vytvoříte kuličku a skvrnu zlehka gumujete. Vyzkoušet můžete i sprej z vody a octa v poměru 1:1. Nastříkáte ho na stěnu, necháte vsáknout a setřete. S mastnou skvrnou na zdi pomůže také Savo. Stačí ho zředit s vodou v poměru 2:1, nastříkat a po vsáknutí setřít.
Mastná špína se obtížně smývá i z rukou, své o tom vědí třeba automechanici. Místo mýdla použijte mycí pastu ISOFA. Působí jako tisíce malých kartáčků, které na sebe navíc umí navázat velké množství nečistot. Odstraní špínu z hloubky pokožky a díky lanolínu ji rovnou zklidní a hydratuje.
Kód:VC210005599
Kód:djar900
Kód:VPPPP004599