♠ Jste škola, firma nebo instituce? Zavolejte nám pro nižší ceny na telefon 602 653 310 ♠
logo
kosik
blog header

Poradna

Vysokotlaké čističe si poradí i s odolnými skvrnami

9. září 2019 / Nákupní rádci, Sezonní tipy
Usnadněte si údržbu teras, pergol, garážových stání i obrubníků. Vysokotlaké čisticí stroje vás zbaví odolných skvrn, a to bez použití čisticích přípravků. Přesvědčte se o síle čištění vysokým tlakem vody na vlastní oči. Využijete je v domácnostech a firmách, ale budou cenným pomocníkem i při profesionálním úklidu. Kdo jednou vyzkouší, ten už se bez něj neobejde!  

Jak funguje vysokotlaký čistič?

Vysokotlaký čistič pracuje na principu vodního tlaku. Síla vody je 20× až 50× vyšší než ve vodovodním potrubí. Při použití je proto důležité nikdy proudem vody nemířit na lidi, zvířata a křehké předměty.

Silný tlak vody dokáže perfektně vyčistit například dlažbu, auta, zahradní nábytek nebo zablácené kolo. Vysokotlaký čistič lze použít i na odstranění plevele z cestiček nebo k čištění stěn domů.

Tento praktický pomocník navíc šetří nejen váš čas, ale i vodu. Pokud pustíte běžnou zahradní hadici, proteče za hodinu asi 3 500 litrů vody. U tlakového čističe je to za stejnou dobu asi 400 až 600 litrů.

Vyberte si opravdu správně

Důležitým kritériem pro výběr je maximální možný tlak vody, který se udává v barech. Základní model s tlakem 110 barů pořídíte přibližně za 2 000 Kč a využijete ho hlavně pro příležitostné čištění aut, kol, zahradního náčiní nebo bazénů a fasád.

Pokud chcete čistit častěji, volte spíše výkonnější model s tlakem 130 barů, 150 barů nebo 160 barů. Pro údržbu velkých prostor a pro profesionální využití doporučujeme vysokotlaký čisticí stroj Bohman BP 93150 HeavyPro.

Při výběru věnujte pozornost typům trysek a příslušenství, existují například speciální nástavce pro čištění fasád, mytí kol aut nebo pro údržbu potrubí. Některé tlakové čističe se používají jen studenou vodu, jiné umožňují i mytí teplou vodou s přidáním čisticích přípravků.

Citlivé povrchy otestujte

Především u povrchů z přírodního kamene vždy vyzkoušejte vodní tlak nejprve na malé ploše. To platí i při použití nového čisticího prostředku. Nevhodným způsobem čištění byste mohli narušit strukturu kamene a zničit ho. Vždy také zjistěte, na jaké povrchy je přípravek určený. Pro čištění přírodního i umělého kamene doporučujeme přípravek Gres Clean MG160.

Impregnace: minimalizujte vznik dalších skvrn

Impregnací dlažeb, betonových cest i kamenných chodníčků zvýšíte odolnost povrchu proti skvrnám. Nečistoty se nebudou vsakovat do pórů, ale zůstanou na povrchu a snadno je setřete.

Můžete použít například impregnační přípravek Cleamen 127, na dlažbu a kámen se hodí i vosk Suciwax FIRME. Také u impregnace je důležitá zkouška přípravku na malém kousku povrchu. Všímejte si změn barvy nebo ztráty lesku.